Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Walka na słowa i argumenty

02 października 1996 | Świat | KK

Organizacje atlantyckie o poszerzeniu NATO

Walka na słowa i argumenty

Polska jest miejscem, gdzie decyduje się przyszłość NATO -- stwierdziła Alyson Bailes, przedstawicielka nowojorskiego Instytutu Wschód -- Zachód, podczas obrad Stałej Konferencji Organizacji Atlantyckich (Standing Conference of Atlantic Organisations) . Kolejna, 24. sesja tej prestiżowej organizacji odbywała się w Warszawie (19 -- 22 bm. ) pod przewodnictwem jej szefa, sir Franka Robertsa, poprzednio ambasadora Wielkiej Brytanii w Moskwie i w Bonn. Współorganizatorem sesji było NATO oraz polskie Stowarzyszenie Euro-Atlantyckie.

Uczestników trzydniowych obrad na temat "Szanse i wyzwania dla Europy Środkowej i Wschodniej" interesowała przede wszystkim kwestia poszerzenia NATO oraz stosunku Rosji do tej sprawy.

Kiedy rozstrzyga się tak ważne pytanie jak to, czy Europa Środkowa i Wschodnia będzie mogła nadal reformować się w poczuciu bezpieczeństwa, media zwracają szczególną uwagę na oficjalne wystąpienia polityków, mniej miejsca poświęcając takim konferencjom, jak sesja organizacji atlantyckich. Niesłusznie.

Zachodnie demokracje funkcjonują nie tylko w oparciu o zasady i wolności obywatelskie zagwarantowane konstytucyjnie, ale także poprzez działalność organizacji pozarządowych, które w szakże wpływają na prace rządów i...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 875

Spis treści
Zamów abonament