Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

A-4 przez Korczową lub Medykę

02 października 1996 | Ekonomia | KG

Autostrady

A-4 przez Korczową lub Medykę

Ukraina zamierza rozpocząć budowę autostrady łączącej ten kraj z Europą Zachodnią omijając Polskę. Wśród potencjalnych kandydatów na współfinansowanie tej inwestycji wymienia się włoskie konsorcja autostradowe, w tym firmę Salini Construttori SpA.

Drugim wariantem połączenia Kijowa z Europą Zachodnią jest przebiegająca przez nasz kraj A-4. Strona ukraińska chce, aby miejscem przecinającym granicę przyszłej autostrady była Korczowa po polskiej stronie i Krakowiec po stronie ukraińskiej, a nie Medyka, jak domagają się tego władze województwa przemyskiego i samego Przemyśla.

Na czele lobby broniącego koncepcji przeprowadzenia tej drogi w innym miejscu niż Medyka stoi wojewoda przemyski, od którego zgodnie z ustawą o autostradach płatnych zależą też decyzje lokalizacyjne. Przemyskie lobby autostradowe argumentuje, że skierowanie A-4 przez Korczową...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 875

Spis treści
Zamów abonament