Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE
POPRZEDNI ARTYKUŁ Z WYDANIA NASTĘPNY ARTYKUŁ Z WYDANIA

Alberto Fujimori

02 października 1996 | Świat | MT

Alberto Fujimori

Prezydent Peru, Alberto Fujimori, który niedawno zapewnił sobie możliwość wyboru na trzecią kadencję, jest nietuzinkowym politykiem i człowiekiem z charakterem. Nie lubi dzielić się władzą. Przekonała się o tym jego była żona, która za swoje ambicje polityczne zapłaciła rozwodem. -- Ministrowie pozostają w jego cieniu. Kongres, zdominowany przez partię Fujimoriego, ogranicza się do akceptacji faktów dokonanych. Prezydent gardzi partiami politycznymi, ignoruje prasę, obrońców praw człowieka oskarża o stronniczość. Odpiera krytyki Waszyngtonu. Ma zaufanie tylko do siebie, do komputerów, w które wyposażył swój gabinet, oraz do grupki wysokich rangą wojskowych i szarych eminencji, anonimowo kierujących życiem kraju -- pisała o nim AFP z okazji ubiegłorocznych wyborów prezydenckich.

58-letni szef państwa jest potomkiem japońskich imigrantów. Jego ojciec, który przybył do Peru w roku 1934 z wyspy Kiusiu, próbował różnych zajęć. Był krawcem, robotnikiem rolnym, kwiaciarzem. Oprócz Alberto miał czwórkę dzieci.

Fujimori urodził się 28 lipca 1938 roku, w dniu Święta Niepodległości Peru. Ukończył studia rolnicze (jest...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
POPRZEDNI ARTYKUŁ Z WYDANIA NASTĘPNY ARTYKUŁ Z WYDANIA
Brak okładki

Wydanie: 875

Spis treści
Zamów abonament