Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Dżins na giełdę

02 października 1996 | Ekonomia | IT

Zakłady Przemysłu Odzieżowego Elpo SA

Dżins na giełdę

-- Chcemy być najbardziej znaczącym polskim producentem dżinsu -- deklaruje Kazimierz Brzeziński, prezes zarządu Elpo SA. Od sierpnia w Komisji Papierów Wartościowych leży prospekt emisyjny legnickiej spółki. Jeszcze w tym roku Elpo chce wejść na równoległy rynek warszawskiej giełdy.

-- Jesteśmy po pierwszych poprawkach i do końca października spodziewamy się decyzji KPW. Jeżeli będzie pozytywna, to zgodnie z prospektem sprzedaż naszych akcji nastąpiłaby 25 listopada -- wyjaśnia prezes. Do sprzedaży przeznaczono 500-600 tys. akcji. Ich cena zostanie ustalona na dwa tygodnie przez datą sprzedaży. Spółka spodziewa się uzyskać tą drogą 10-12 mln zł kapitału. Zostanie on w całości przeznaczony na dokończenie rozpoczętych inwestycji. Pozwolą one zwiększyć do 1999 r. produkcję odzieży dżinsowej z Legnicy o 60 proc.

Od szarików do...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 875

Spis treści
Zamów abonament