Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Kiedy ruszą margaryny

02 października 1996 | Media, Internet | MU

Reklama negatywna i porównawcza

Kiedy ruszą margaryny

Trzech ziewających z nudów pracowników restauracji McDonalda. Jeden wzdycha: "Co tu robić, dziś już nikt nie przyjdzie". Drugi rzuca: "Chodźmy do <<Burger Kinga>>" -- tak oto potrafi reklamować się sieć restauracji "Burger King" w krajach, gdzie reklama, eufemistycznie mówiąc, niepozytywna należy do codziennego obyczaju ogłoszeniodawców.

U nas poruszenie w środowisku reklamowym spowodował sponsorowany przez producenta masła spot antymargarynowy. Cios wymierza się tu wprawdzie nie konkretnej marce, lecz margarynie w ogóle, ale i tak jak na kraj, w którym ani nie ma utrwalonego zwyczaju atakowania konkurencji, ani prawo nie zezwala na zbytnią dezynwolturę w reklamie, jest ostro. Ludzie z branży reklamowej spodziewają się, że wkrótce w odwecie ruszą margaryny, tzn. ich producenci i agencje.

-- Jeśli skończy się wojną, to wszyscy poniosą szkody -- dorzuca, w stylu dialogów bossów mafii z "Ojca chrzestnego", Krzysztof Kruszewski z SMG/ KRC, firmy zajmującej się badaniami rynku. -- Jakiś czas temu margaryna i...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 875

Spis treści
Zamów abonament