Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Polisa przyda się organizatorowi meczu

05 czerwca 2012 | Prawo i praktyka | Regina Skibińska
źródło: Rzeczpospolita

Firma, która przygotowuje płatną imprezę masową, musi mieć ubezpieczenie OC. Jednak nawet przy nieodpłatnych spotkaniach warto taką polisę posiadać, by uchronić się przed ewentualnymi stratami finansowymi

Zawalenie się dachu i poranienie znajdujących się pod nim osób, pogryzienie widzów przez psa podczas wyścigów psich zaprzęgów, pożar w hali – to tylko przykłady zagrożeń.

Możliwości wyrządzenia szkód podczas różnego rodzaju imprez są w zasadzie nieograniczone, a im więcej osób w nich uczestniczy, tym większe jest ryzyko powstania jakiejś szkody. Nie każda jednak impreza jest masowa.

Aby za taką ją uznać, muszą zostać spełnione ustawowe warunki, które określa ustawa z 20 marca 2009 r. o bezpieczeństwie imprez masowych (DzU nr 62, poz. 504 ze zm.).

Masowa, czyli jaka

Impreza masowa to impreza artystyczno-rozrywkowa czy sportowa, w tym mecz piłki nożnej, z wyjątkiem imprez organizowanych w teatrach, operach, operetkach, filharmoniach, kinach, muzeach, bibliotekach, domach kultury i galeriach sztuki lub w innych podobnych obiektach, w szkołach i placówkach oświatowych, przygotowanych w ramach współzawodnictwa sportowego dzieci i młodzieży, dla sportowców niepełnosprawnych.

Charakteru imprez masowych nie mają też imprezy o charakterze rekreacji ruchowej, ogólnodostępne i nieodpłatne, organizowane na terenie otwartym i imprezy zamknięte organizowane przez pracodawców dla ich pracowników.

Przepisy określają minimalną liczbę

...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9250

Wydanie: 9250

Spis treści
Zamów abonament