Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Inwestycyjna porażka miasta

05 czerwca 2012 | Życie Warszawy | Marek Kozubal Robert Biskupski

Niemal połowa inwestycji zapowiedzianych na mistrzostwa przez ekipię Hanny Gronkiewicz-Waltz nie została zrealizowana. Kibice dojadą do Warszawy i dostaną się na stadion, ale po stolicy będą poruszali się opłotkami

Przez pięć lat, od chwili, gdy UEFA zdecydowała o organizacji mistrzostw w Polsce i na Ukrainie,  prezydent miasta Hanna Gronkiewicz-Waltz roztaczała przed mieszkańcami Warszawy wizje nowych inwestycji, które miały być  ukończone przed Euro.

Przez Wisłę mieliśmy przejechać mostem Krasińskiego, a pomiędzy Świętokrzyskim i Poniatowskiego miała zostać wybudowana kładka pieszo-rowerowa. Z ronda Daszyńskiego do Dworca Wileńskiego mieliśmy przejechać w kilkanaście minut drugą linią metra.

Zgodnie z publicznie składanymi obietnicami dzisiaj powinniśmy mieć m.in. wybudowaną ulicę Nowolazurową, a Pragę omijać Trasą Tysiąclecia, czyli tzw. śródmiejską obwodnicą. – Niemal połowa planowanych inwestycji transportowych nie została zrealizowana – przyznaje Jarosław Krajewski, radny PiS.

– W ciągu pięciu lat sukcesywnie lista inwestycji malała. Zrezygnowano m.in. z budowy Trasy Świętokrzyskiej, Trasy Siekierkowskiej, nowych dworców kolejowych Warszawa Wschodnia i Warszawa Zachodnia – dodaje Marcel Klinowski, ekspert ds. transportu publicznego Fundacji Republikańskiej. W przypadku...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9250

Wydanie: 9250

Spis treści
Zamów abonament