Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Każdy kształci inaczej

05 czerwca 2012 | Prawo | Jolanta Ojczyk

Rozmowa dla „Rzeczpospolitej” z prof. Krystyną Chojnicką, dziekanem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego

Absolwenci UJ osiągają najlepsze wyniki na egzaminach na aplikacje. Czy są tak zdolni, czy uczelnia daje im dobre przygotowanie?

prof. Krystyna Chojnicka: To zasługa zarówno naszej kadry, programów studiów, jak i samych absolwentów. Sukcesy biorą się stąd, że dla nas ważne są zarówno teoria, jak i praktyka. Wielu kandydatów traktuje prawo jak studia zawodowe. W czasie kryzysu młode pokolenie nie myśli jedynie o zdobyciu ogólnego wykształcenia, ale także przydatnego w przyszłym życiu zawodowym. Jeśli student ma wizję swojej kariery, to wyniki, jakie osiągają absolwenci uczelni, są dla niego ważne. Pokazują, czy na danym wydziale zdobędzie wiedzę pozwalającą mu konkurować na rynku.

Czy ogólna wiedza uniwersytecka nie jest ważna?...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9250

Wydanie: 9250

Spis treści
Zamów abonament