Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Rośnie wartość raportu biegłego rewidenta

10 kwietnia 2013 | Doradca Firmy
Agnieszka Müller-Grządka, dyrektor w dziale audytu w KPMG w Polsce
źródło: materiały prasowe
Agnieszka Müller-Grządka, dyrektor w dziale audytu w KPMG w Polsce

Agnieszka Müller-Grządka

Opinia i raport biegłego rewidenta stanowią podstawowe źródło komunikacji audytora z otoczeniem badanej spółki.

Nie dziwi zatem fakt, iż udoskonalenie treści opinii z badania sprawozdania finansowego to obecnie kluczowy punkt programu działania Rady Międzynarodowych Standardów Rewizji Finansowej i Usług Atestacyjnych („IAASB", „Rada"), która na przestrzeni dwóch lat wydała na ten temat dwa dokumenty konsultacyjne, a do końca czerwca tego roku planuje wydać projekt samego standardu.

Międzynarodowa Organizacja Komisji Papierów Wartościowych (IOSCO) w wydanym w 2009 r. dokumencie Auditor Communications również zalecała ulepszenie opinii z badania w celu ograniczenia rozbieżności pomiędzy oczekiwaniami użytkowników a rzeczywistością.

Ostatnie propozycje IAASB obejmują między innymi takie postulaty jak umieszczenie w opinii dodatkowych komentarzy, które w ocenie biegłego rewidenta mają znaczenie dla zrozumienia przez użytkownika zarówno badanego sprawozdania finansowego, jak i samego badania oraz umieszczenie w opinii wyraźnego stwierdzenia biegłego rewidenta co do zasadności przyjętego przez kierownika badanej jednostki założenia kontynuacji działalności oraz wyraźnego stwierdzenia, czy biegły rewident zidentyfikował okoliczności wskazujące na...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9508

Wydanie: 9508

Spis treści

Publicystyka, Opinie

Zamów abonament