Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Mieszkania już nie tanieją, ale tylko poza aglomeracjami

10 kwietnia 2013 | Ekonomia | Grażyna Błaszczak
Największej presji na spadki cen można się spodziewać w Krakowie. Różnice pomiędzy stawkami ofertowymi a transakcyjnymi w Krakowie przekraczają 15 proc., podczas gdy we Wrocławiu  wynoszą 9,3 proc., a w Poznaniu 2,2 proc. – podaje firma Metrohouse & Partnerzy.
źródło: Rzeczpospolita
Największej presji na spadki cen można się spodziewać w Krakowie. Różnice pomiędzy stawkami ofertowymi a transakcyjnymi w Krakowie przekraczają 15 proc., podczas gdy we Wrocławiu wynoszą 9,3 proc., a w Poznaniu 2,2 proc. – podaje firma Metrohouse & Partnerzy.

W małych miastach ceny lokali przestały spadać. W dużych – wciąż idą w dół.

W miejscowościach, gdzie lokale są tańsze o 2-3 tys. złotych na metrze w porównaniu z Warszawą czy Krakowem, ceny na rynku wtórnym zatrzymały się. Obniżki stawek wywoławczych rok do roku są tam małe, wynoszą od 100 do 300 zł na metrze, a miesiąc do miesiąca – żadne lub ceny są nawet nieco wyższe.

– W marcu zaobserwowaliśmy pierwsze symptomy zmian na rynku wtórnym nieruchomości. W ciągu ostatnich 30 dni w grupie miast z cenami wywoławczymi do 4,5 tys. złotych za mkw. nie odnotowujemy już dalszych obniżek. Można prognozować utrzymanie się stawek w tej grupie nieruchomości – przewiduje Marta Kosińska, analityk serwisu Szybko.pl.

Drogie aglomeracje

Inaczej zachowuje się rynek w dużych miastach.  Tu ceny lokali z drugiej ręki spadły w ciągu roku od kilkuset do grubo ponad tysiąca złotych....

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9508

Wydanie: 9508

Spis treści

Publicystyka, Opinie

Zamów abonament