Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Miliard już u przedsiębiorstw

10 kwietnia 2013 | Ekonomia | Artur Osiecki
Liderami realizacji inicjatywy Jeremie są Wielkopolska i Zachodniopomorskie. Mazowsze wciąż znajduje się w fazie przygotowawczej.
źródło: Rzeczpospolita
Liderami realizacji inicjatywy Jeremie są Wielkopolska i Zachodniopomorskie. Mazowsze wciąż znajduje się w fazie przygotowawczej.

Prawie 9 tys. firm skorzystało z pożyczek i poręczeń z inicjatywy Jeremie wartych 1 mld zł.

Celem inicjatywy Jeremie jest ułatwienie dostępu do kapitału mikro, małym i średnim przedsiębiorstwom w postaci preferencyjnych pożyczek i poręczeń. Pieniądze na nie pochodzą z regionalnych programów operacyjnych siedmiu województw, które zdecydowały się w okresie 2007–2013 na jej realizację. To Wielkopolskie, Dolnośląskie, Łódzkie, Pomorskie, Zachodniopomorskie, Kujawsko-Pomorskie i Mazowieckie.

Województwa wyodrębniły ze swych programów osobne pule na pożyczki i poręczenia dla małych i średnich przedsiębiorstw. Udzielają ich pośrednicy finansowi (między innymi fundusze pożyczkowe i poręczeniowe oraz banki) wybrani przez tzw. menedżerów funduszy. Rolę menedżera w sześciu...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9508

Wydanie: 9508

Spis treści

Publicystyka, Opinie

Zamów abonament