Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Władzy zabrakło determinacji

10 kwietnia 2013 | Druga strona | Redakcja Rzeczpospolitej

Ponad połowa Polaków uważa, iż prowadzone obecnie w Polsce i w Rosji śledztwa nie doprowadzą do wyjaśnienia wszystkich zagadek związanych z katastrofą smoleńską.

To wielkie wotum nieufności obywateli wobec swego państwa.

Marne to państwo, którego obywatele nie wierzą, że poradzi sobie z wyjaśnieniem śmierci jego prezydenta i kilkudziesięciu najwyższych dostojników. Bo jeśli nie mogą temu państwu ufać w sprawie tak wielkiej rangi, to w czym w takim razie mają mu zaufać?

Niestety, państwo polskie w pełni sobie na tę nieufność zasłużyło. I trudno ten brak zaufania łączyć z teoriami spiskowymi wyznawanymi przez prawicową opozycję.

O tym, że przyczyną katastrofy był zamach, przekonanych według naszego sondażu jest 31,7 proc. Polaków. To mniej więcej tyle samo, na ile PiS może liczyć w wyborach. Niemal dwa razy więcej jest natomiast tych, którzy uważają, że państwo w sprawie wyjaśniania katastrofy zawiodło.

W dodatku, jak wskazują inne sondaże, rośnie...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9508

Wydanie: 9508

Spis treści

Publicystyka, Opinie

Zamów abonament