Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Prawo i Sprawiedliwość przekonuje przekonanych

10 kwietnia 2013 | Kraj | Eliza Olczyk

Katastrofa smoleńska na zawsze będzie nieusuwalnym elementem tożsamości Prawa i Sprawiedliwości, ale nie zawsze będzie odgrywała 
taką rolę jak obecnie.

Trudno sobie wyobrazić rocznicę katastrofy smoleńskiej bez celebrowania jej przez PiS. Politolodzy twierdzą jednak, że manifestować można różnie. A od tego jak partia Jarosława Kaczyńskiego będzie to robiła, zależy czy zbliży się do objęcia władzy, czy na zawsze pozostanie w opozycji.

W przededniu trzeciej rocznicy katastrofy Jarosław Kaczyński przestał głosić, że była ona wynikiem zamachu. Mówi o wybuchu, unikając jednak wskazania osób, które są za to odpowiedzialne.

– Kaczyński buduje w ten sposób mit tajemnicy spowijającej katastrofę smoleńską – mówi Rafał Chwedoruk, politolog z Uniwersytetu Warszawskiego. – Taki mit wyzwala ogromne emocje. Dzięki nim wyborcy PiS silnie identyfikują się z partią i to jest bez wątpienia jej zysk, bo inne partie nie dysponują tak żelaznym...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9508

Wydanie: 9508

Spis treści

Publicystyka, Opinie

Zamów abonament