Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Czy kryzys pomoże branży

10 kwietnia 2013 | Doradca Firmy
autor zdjęcia: Paweł Gałka
źródło: Fotorzepa

Kryzys ekonomiczny i destabilizacja rynków finansowych nie mogły nie wpłynąć w istotny sposób na stan, sposób funkcjonowania i perspektywy rewizji finansowej stanowiącej jedno z kluczowych ogniw w obrocie gospodarczym.

Jednym z najbardziej niepokojących skutków pogorszenia się sytuacji ekonomicznej w Polsce z punktu widzenia biegłych rewidentów jest wynikający z nasilającej się konkurencji znaczny spadek cen na usługi audytorskie. Może to prowadzić do obniżania ich jakości poprzez np. niezachowywanie standardów profesjonalnych, a nawet etycznych, a w konsekwencji do podważenia wiarygodności audytingu. A trzeba pamiętać, że została ona już wcześniej zachwiana w skali globalnej, gdy firmy audytorskie obok m.in. agencji ratingowych znalazły się wśród głównych obwinionych za wybuch światowego kryzysu finansowego przed kilku laty.

Zjawiska i wydarzenia związane z trwającymi w kraju i na świecie perturbacjami ekonomicznymi są przedmiotem trwającej obecnie dyskusji o przyszłości branży oraz oczekiwaniach i wyzwaniach, jakim musi ona sprostać w najbliższej przyszłości.

Rewident doradcą

Zjawiska kryzysowe, paradoksalnie, mogą być – tak uważa wielu specjalistów, w tym prezes Krajowej Rady Biegłych Rewidentów Józef Król – dla...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9508

Wydanie: 9508

Spis treści

Publicystyka, Opinie

Zamów abonament