Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Dlaczego audyt dla firm

10 kwietnia 2013 | Doradca Firmy
Krzysztof Kuśmierski, starszy menedżer w dziale audytu w KPMG w Polsce
źródło: materiały prasowe
Krzysztof Kuśmierski, starszy menedżer w dziale audytu w KPMG w Polsce

Krzysztof Kuśmierski

Audyt, w rozumieniu ogólnym, jest procesem weryfikacji danego  obszaru czy projektu pod kątem jego zgodności z pewnym obranym punktem odniesienia, na przykład z obowiązującymi regulacjami.

W zależności od obszaru podlegającego weryfikacji możemy wskazać wiele jego rodzajów, takich jak audyt finansowy, audyt jakości, audyt systemu kontroli czy audyt podatkowy. Dla przykładu, audyt podatkowy oznacza zazwyczaj sprawdzenie rozliczeń podatkowych jednostki pod kątem ich zgodności z przepisami podatkowymi, a audyt finansowy polega na weryfikacji, czy konkretne informacje finansowe (sprawozdania finansowe, pakiet raportowania grupowego itp.) są w istotnym zakresie sporządzone zgodnie z obowiązującymi jednostkę regulacjami rachunkowości, np. Międzynarodowymi Standardami Sprawozdawczości Finansowej (MSSF).

Termin „audyt" w kontekście finansowym również bywa różnie rozumiany, nierzadko dość potocznie, jako wszelkiego typu usługi świadczone przez biegłego rewidenta. Tymczasem...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9508

Wydanie: 9508

Spis treści

Publicystyka, Opinie

Zamów abonament