Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Informatyk goni handlowca

10 kwietnia 2013 | Kariera i biznes | Anita Błaszczak
Sześć razy więcej ofert pracy mieli do wyboru kandydaci szukający jej na Mazowszu niż ci w Opolskiem czy Świętokrzyskiem. Oni często kierują się za granicę, gdzie w I kw. czekało 1,5 tys. ofert.
źródło: Rzeczpospolita
Sześć razy więcej ofert pracy mieli do wyboru kandydaci szukający jej na Mazowszu niż ci w Opolskiem czy Świętokrzyskiem. Oni często kierują się za granicę, gdzie w I kw. czekało 1,5 tys. ofert.

Specjaliści IT są na drugim miejscu wśród kandydatów do pracy najczęściej poszukiwanych w ogłoszeniach.

W pierwszym kwartale liczba ofert pracy opublikowanych na czołowym portalu rekrutacyjnym Pracuj.pl wzrosła do 90,1 tys., czyli o 18,6 proc. w porównaniu z końcówką minionego roku. Co prawda w porównaniu z pierwszymi trzema miesiącami 2012, było ich o jeden procent mniej, ale tamten początek roku był rekordowy.

Przemysław Gacek, prezes Grupy Pracuj, właściciela Pracuj.pl, ocenia że obecna stagnacja na rynku pracy szybko nie minie. W dodatku, widać lekki spadek liczby ofert w branżach do tej pory uważanych za pewniaki, czyli w sektorze handlowym oraz w nowych technologiach i IT. Co prawda ten spadek rekompensują rekrutacje w innych branżach, które też rekrutują specjalistów od sprzedaży i  IT.

Specjalista do wymiany

Monika Zakrzewska, ekspert rynku pracy w PKPP Lewiatan zwraca uwagę, że handlowcy (od menedżerów ds. sprzedaży, poprzez przedstawicieli handlowych aż po sprzedawców) są to   zawody ściśle związane z „nakręcaniem" obrotów – jeśli się nie sprawdzają – firmy decydują się na wymianę zespołu.

Nic więc dziwnego, że handlowcy mieli w I kwartale do wyboru ponad 38 tys. ofert zatrudnienia. Do drugich...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9508

Wydanie: 9508

Spis treści

Publicystyka, Opinie

Zamów abonament