Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Kto może poprawić błąd w dodawaniu

21 sierpnia 2013 | Prawo i praktyka | Mateusz Brzeziński

- Nasza firma zrobiła rachunkowy błąd matematyczny w wysłanej właśnie do zamawiającego ofercie – źle dodano kilka sum. Kto powinien go poprawić? Kiedy taki błąd ma charakter oczywisty?

Nie ma ludzi nieomylnych. Z takiego założenia wyszedł ustawodawca i w przepisie art. 87 ust. 2 pkt 2 ustawy Prawo zamówień publicznych z 29 stycznia 2004 r. (DzU z 2010 r., nr 113, poz. 759; dalej: ustawa p.z.p.) wskazał, że zamawiający poprawia w ofercie oczywiste omyłki rachunkowe, z uwzględnieniem konsekwencji rachunkowych dokonanych poprawek.

Czym zatem jest taka oczywista omyłka rachunkowa? Jak wskazała Krajowa Izba Odwoławcza w wyroku z 29 stycznia 2013r. (KIO 104/13) „o tym, iż omyłka rachunkowa ma charakter oczywisty, świadczy, bowiem to, iż jest ona widoczna, bezsporna i nie budząca żadnych wątpliwości, jak również i to, że możliwe jest jej...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9618

Wydanie: 9618

Spis treści

Wymarzony pracodawca

Zamów abonament