Kto może poprawić błąd w dodawaniu
- Nasza firma zrobiła rachunkowy błąd matematyczny w wysłanej właśnie do zamawiającego ofercie – źle dodano kilka sum. Kto powinien go poprawić? Kiedy taki błąd ma charakter oczywisty?
Nie ma ludzi nieomylnych. Z takiego założenia wyszedł ustawodawca i w przepisie art. 87 ust. 2 pkt 2 ustawy Prawo zamówień publicznych z 29 stycznia 2004 r. (DzU z 2010 r., nr 113, poz. 759; dalej: ustawa p.z.p.) wskazał, że zamawiający poprawia w ofercie oczywiste omyłki rachunkowe, z uwzględnieniem konsekwencji rachunkowych dokonanych poprawek.
Czym zatem jest taka oczywista omyłka rachunkowa? Jak wskazała Krajowa Izba Odwoławcza w wyroku z 29 stycznia 2013r. (KIO 104/13) „o tym, iż omyłka rachunkowa ma charakter oczywisty, świadczy, bowiem to, iż jest ona widoczna, bezsporna i nie budząca żadnych wątpliwości, jak również i to, że możliwe jest jej...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta