Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Uchwała rozstrzygnie o VAT od wywłaszczenia

21 sierpnia 2013 | Prawo | Mateusz Maj

Orzeczenie | Poszerzony skład sądu wyjaśni, czy miasto na prawach powiatu musi opodatkować wypłacane sobie odszkodowanie za oddanie gruntu pod drogę.

Na wczorajszym posiedzeniu Naczelny Sąd Administracyjny skierował do rozstrzygnięcia składowi siedmiu sędziów zagadnienie opodatkowania VAT wywłaszczenia miasta na prawach powiatu na cele budowy dróg publicznych.

Poważne wątpliwości dotyczą ustalenia, czy wydanie nieruchomości w wyniku decyzji wojewody o ustaleniu lokalizacji drogi jest dostawą towarów i czy w związku z tym określone w tej decyzji odszkodowania podlegają opodatkowaniu VAT.

Miasto nie działa jako władza publiczna...

Sąd postanowił zwrócić się do poszerzonego składu o wydanie uchwały w związku ze sprawą Jastrzębia-Zdroju – miasta na prawach powiatu.

Jastrzębie-Zdrój złożyło do wojewody wniosek o wydanie decyzji o ustaleniu lokalizacji drogi wojewódzkiej. Jak później wyjaśniło, obowiązek planowania, budowy, przebudowy, remontu, utrzymania i ochrony wszystkich dróg...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9618

Wydanie: 9618

Spis treści

Wymarzony pracodawca

Zamów abonament