Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Można zrezygnować z niebezpiecznych wakacji

21 sierpnia 2013 | Prawo | Łukasz Kuligowski

Osoby, którym biuro podróży zmieniło lokalizację wykupionego wyjazdu, mają prawo odstąpić od umowy i odzyskać wpłacone pieniądze.

Zamieszki w Egipcie sprawiły, że zarówno turyści, jak i biura podróży są w trudnej sytuacji. Ci pierwsi niekoniecznie chcą ryzykować wyjazd na wakacje w taki rejon. A biura muszą się liczyć z tym, że turyści zrezygnują z nadal organizowanych pobytów w Egipcie. Nikogo nie można bowiem zmusić, by gdzieś podjechał, nawet jeśli już wykupił wakacyjny pakiet.

W dodatku firmy świadczące usługi turystyczne muszą się liczyć ze zwrotem pieniędzy klientom, choć nie w każdym przypadku i nie zawsze w pełnej wysokości. Jeśli bowiem biuro podróży nie wycofuje się z organizacji wczasów, klient ma prawo odstąpić od umowy, i to nawet gdy wycieczkę wykupił kilka miesięcy temu. W takiej jednak sytuacji nie odzyska wszystkich pieniędzy.

Koszty biura podróży

– Rezygnując z wyjazdu, musimy ponieść dotychczasowe koszty. A jeśli decyzję podejmujemy na dzień przed wylotem, to te koszty mogą być bardzo...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9618

Wydanie: 9618

Spis treści

Wymarzony pracodawca

Zamów abonament