Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Telefon na każdą rękę

21 sierpnia 2013 | Nauka | Krzysztof Urbański

Inteligentne zegarki sprawią, 
że smartfonów nie trzeba będzie nawet wyjmować z kieszeni.

Rewolucję uruchomić może  Samsung. Urządzenie synchronizowane ze smartfonem Galaxy Gear ma pozwolić na dostęp do poczty elektronicznej i mediów społecznościowych. Inteligentny zegarek (angielska nazwa „smartwatch") będzie też minikonsolą do gier i umożliwi prowadzenie rozmów telefonicznych.  Wprowadzenie gadżetu na rynek firma zapowiedziała już dawno. 4 września może je zaprezentować światu w Berlinie na targach elektroniki użytkowej IFA 2013.

„Zegarek" będzie miał dotykowy, elastyczny wyświetlacz o przekątnej 3,5 cala. W korpusie na wierzchu urządzenia prawdopodobnie znajdzie się także kamera do prowadzenia wideorozmów oraz moduł GPS. Pracować będzie pod kontrolą systemu operacyjnego Android. Z otoczeniem łączyć się będzie za pomocą łącza Bluetooth 3 i prawdopodobnie przez łączność bliskiego zasięgu NFC....

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9618

Wydanie: 9618

Spis treści

Wymarzony pracodawca

Zamów abonament