Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Domowe elektrownie słoneczne: pytaj o VAT

21 sierpnia 2013 | Prawo | Michał Murawski
źródło: materiały prasowe

Zanim przedsiębiorca wpisze do oferty handlowej niższą stawkę podatku, powinien zadbać o swoje interesy i wystąpić o interpretację podatkową – przestrzega doradca podatkowy.

W ostatnich miesiącach wzrasta w Polsce zainteresowanie odnawialnymi źródłami energii, a w szczególności fotowoltaiką, tj. przetwarzaniem światła słonecznego na energię elektryczną. Powód? Prace nad ostatecznym kształtem projektu ustawy o odnawialnych źródłach energii. Zmiany, jakie ma wprowadzić ustawa, mają m.in. ułatwić instalację i korzystanie z domowych elektrowni słonecznych.

Przedsiębiorcy, którzy obecnie opracowują oferty i kosztorysy wykonania tego typu instalacji, powinni zwrócić uwagę na stawkę VAT, jaką mają uwzględnić przy jej montażu. Zmniejszenie stawki VAT z 23 do 8 proc. może wpłynąć na konkurencyjność ofert. Elektrownie fotowoltaiczne zamawiać będą także osoby fizyczne nieprowadzące działalności gospodarczej oraz rolnicy ryczałtowi, dla których VAT nie jest neutralny i...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9618

Wydanie: 9618

Spis treści

Wymarzony pracodawca

Zamów abonament