Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Orzecznictwo Krajowej Izby Odwoławczej

15 kwietnia 2014 | Administracja

Warunki udziału w postępowaniu

Zamawiający nie ma obowiązku prowadzenia dochodzenia, czy wykonawca spełnia warunki posiadania koncesji na ochronę osób i mienia oraz czy powinna zostać mu ona cofnięta.

Z dniem 1 stycznia 2014 r., na mocy ustawy nowelizującej ustawę o ochronie osób i mienia, został wprowadzony obowiązek posiadania ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej. Uchybienie temu obowiązkowi obwarowane zostało sankcją w postaci cofnięcia koncesji. Odwołujący się uznał, że obowiązkiem zamawiającego było przeprowadzenie dochodzenia w celu weryfikacji, czy nie zaistniały przesłanki cofnięcia koncesji wykonawcy. W ocenie Krajowej Izby Odwoławczej założenia odwołującego należało uznać za całkowicie chybione i błędne.

Zgodnie z art. 25 ust. 1 ustawy – Prawo zamówień publicznych (PZP) w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego zamawiający...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9815

Wydanie: 9815

Spis treści
Zamów abonament