Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Wymiar dodatkowego urlopu

15 kwietnia 2014 | Administracja

Do okresu zatrudnienia, który ma wpływ na nabycie i wymiar dodatkowego urlopu wypoczynkowego, nie wlicza się tzw. powszechnych okresów zaliczalnych, czyli np. okresu pracy w gospodarstwie rolnym. Dopuszczalne jest zaliczenie wyłącznie czasu zatrudnienia w administracji publicznej.

Urzędnikowi służby cywilnej przysługuje corocznie dodatkowy urlop wypoczynkowy. Jego wymiar zależy od okresu zatrudnienia w administracji publicznej. Czy to oznacza, że okres pracy w gospodarstwie rolnym nie jest uwzględniany?

Nie wlicza się do czasu zatrudnienia, od którego zależy wymiar dodatkowego urlopu, tzw. powszechnych okresów zaliczalnych, czyli również okresu pracy w gospodarstwie rolnym. Z treści art. 105 ust. 2 ustawy o służbie cywilnej wynika, że do okresu zatrudnienia uprawniającego do dodatkowego urlopu wypoczynkowego wlicza się okres zatrudnienia w administracji publicznej. Przepis ten nie stanowi wyraźnie o możliwości wliczania powszechnych...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9815

Wydanie: 9815

Spis treści
Zamów abonament