Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Decyduje data wpływu do Krajowej Izby Odwoławczej

09 lipca 2014 | Prawo i praktyka | Jagna Kowalczyk-Fudali

Do zachowania terminu wniesienia odwołania od czynności zamawiającego 
w postępowaniu o udzielenie zamówienia nie ma znaczenia dzień oddania go 
w polskiej placówce pocztowej operatora wyznaczonego lub w placówce pocztowej operatora świadczącego pocztowe usługi powszechne w innym państwie członkowskim UE.

Tak wynika z uchwały Sądu Najwyższego z 7 lutego 2014 r. (III CZP 90/13).

Zamawiający w procedurze przetargu nieograniczonego o udzielenie zamówienia publicznego poinformował wykonawców ubiegających się o zamówienie o wykluczeniu ich z przetargu oraz o wyborze innej oferty.

24 czerwca 2013 r. wykonawcy nadali w urzędzie pocztowym list polecony adresowany do prezesa Krajowej Izby Odwoławczej, zawierający odwołanie od rozstrzygnięcia przetargu. List ten dotarł do siedziby KIO 26 czerwca 2013 r., tj. po upływie pięciodniowego terminu na wniesienie odwołania, wynikającego z art. 182 ust. 1 pkt 2 ustawy – Prawo zamówień publicznych (u.p.z.p.).

Postanowieniem z 8 lipca 2013 r. KIO odrzuciła odwołanie na podstawie art. 189 ust. 2 pkt 3 u.p.z.p. (odrzucenie odwołania wniesionego po upływie terminu określonego w ustawie). Powołując się na treść art. 180 ust. 4 ustawy KIO podniosła, że obecnie żaden przepis nie przewiduje, aby złożenie odwołania w placówce pocztowej operatora publicznego było równoznaczne z jego wniesieniem do prezesa Izby. Przywołany powyżej przepis...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9884

Wydanie: 9884

Spis treści
Zamów abonament