Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Na wilki obława

09 lipca 2014 | Rzecz o prawie | Anna Nowacka-Isaksson

Anna Nowacka-Isaksson

Dwóch mężczyzn zabiło wilczycę, wykazując się wyjątkowym okrucieństwem. Za to zostali skazani na dwa lata pozbawienia wolności. Wyrok wydaje się kontrowersyjny. Tym bardziej że kara pozbawienia wolności za dopuszczenie się przestępstwa na polowaniu należy do rzadkości.

Jeden z mężczyzn, jadąc na nartach, wpadł na trop stada wilków nad jeziorem Fansen, w regionie Hälsingland w środkowej Szwecji. Mężczyznom udało się watahę rozgonić, ścigając ją skuterem śnieżnym po zamarzniętym jeziorze. Następnie „myśliwi" za swój cel obrali tylko wilczycę. Zwierzę zostało najpierw przejechane skuterem, a potem dobite drewnianym pałąkiem. Złożone w pół cielsko wilczycy sprawcy porzucili na przybrzeżnej skale. Może i przysypałby je śnieg, gdyby nie dwóch przedsiębiorców jadących psim zaprzęgiem, którzy spostrzegli na powierzchni jeziora...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9884

Wydanie: 9884

Spis treści
Zamów abonament