Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Nóż w plecy

09 lipca 2014 | Rzecz o prawie | Franciszek Longchamps de Bérier

ks. prof. Franciszek Longchamps de Bérier

Momenty przesilenia pokazują, kim naprawdę jesteśmy. Żar emocji, ale też racjonalne debaty, które poszukują chłodnych argumentów w najpoważniejszych kwestiach, stają się zwierciadłem wszystkiego, co w naszej głębi. Ujawnia ją zwłaszcza język, jakiego używamy. Bywamy w nim porażająco prawdziwi. Prawo rzymskie pozostaje środkiem porozumienia nie tylko dla świata prawniczego. To język całej zachodniej cywilizacji, czego dowiodło grono zacnych polskich teologów.

Oświadczenie Rady Wydziału Teologii KUL zdaje się reagować na wystąpienie, które wielu obrońców życia mogło uznać za nóż w plecy odważnego dyrektora szpitala: „Działania na rzecz dyskredytowania pracowników służby zdrowia, którzy ofiarnie troszczą się o ratowanie życia ludzkiego, oceniamy jako niesprawiedliwe i sprzeczne z duchem...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9884

Wydanie: 9884

Spis treści
Zamów abonament