Refundacja w księgach
PFRON | Ujęcie zwrotu kosztów wyposażenia stanowiska pracy osoby niepełnosprawnej przebiega z wykorzystaniem konta międzyokresowych rozliczeń przychodów. Pod warunkiem że zakupy zostały zaliczone do środków trwałych.
Piotr Kęska
Spółka jest w trakcie rozmów ze starostą dotyczących uzyskania refundacji kwot wydatkowanych na nowe miejsce pracy dla osoby niepełnosprawnej. To, że dostaniemy ich zwrot, jest w zasadzie przesądzone, ale mamy wątpliwości co do księgowego ujęcia operacji związanych z zakupem sprzętu, otrzymaniem pieniędzy z Funduszu i amortyzacją. Na co powinniśmy zwrócić uwagę? – pyta czytelniczka.
Zasady zwrotu kosztów wyposażenia stanowiska pracy osoby niepełnosprawnej określone zostały w ustawie z 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych (tekst jedn. DzU z 2011 r. nr 127, poz. 721), jak również w uzupełniającym ją rozporządzeniu ministra pracy i polityki społecznej z 11 marca 2011 r. w sprawie zwrotu kosztów wyposażenia stanowiska pracy osoby niepełnosprawnej (DzU nr 62, poz. 317).
Pracodawca, który przez okres co najmniej 36 miesięcy zatrudni osoby niepełnosprawne spełniające warunki ustawy, może otrzymać na swój wniosek ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych zwrot kosztów:
1) adaptacji pomieszczeń zakładu pracy do potrzeb osób niepełnosprawnych, w szczególności poniesionych w związku z przystosowaniem tworzonych lub istniejących stanowisk pracy dla tych osób, stosownie do potrzeb wynikających z ich...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta