Na rynku wtórnym trudno dziś o licytacje
Klienci, mając ciągle duży wybór lokali używanych, mogą nadal grymasić. Są jednak lokale, które sprzedają się drożej, niż wynosiła stawka wyjściowa.
Ze statystyk warszawskiego systemu wielokrotnego oferowania nieruchomości (MLS) z 1,5 do 10 proc. wzrósł odsetek transakcji, w których używane lokum sprzedaje się za wyższą stawkę, niż oferowana przez właściciela.
– Przeciętna korekta wyniosła 2,5 proc. W przeliczeniu na konkretne kwoty, „podwyżki" zamykają się w przedziale od kilku do kilkunastu tysięcy złotych, zaś największa różnica, na plus, wyniosła 37 tys. zł. Lokum sprzedano o 6 proc. drożej od pierwotnych założeń – opowiada Jerzy Sobański, rzecznik Warszawskiego Stowarzyszenia w Obrocie Nieruchomości.
Jego zdaniem z wyższą ceną transakcyjną sprzedają się mieszkania, które momentalnie znajdują nabywców lub wręcz przeciwnie, lokale czekające bardzo długo...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta