Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Tygodniowa statystyka zleceń

18 stycznia 1997 | Ekonomia | CA KS

Tygodniowa statystyka zleceń

Już szósty kolejny tydzień rosną kursy na warszawskiej giełdzie. Tym razem tygodniowa zmiana głównego wskaźnika koniunktury WIG wynosi 3, 6 proc. , a jego wartość zbliża się do 16 tys. pkt. Wraz z rosnącymi kursami wzrasta wyraźnie liczba aktywnych uczestników na rynku. Średnia liczba składanych na jedną sesję zleceń przekroczyła w tym tygodniu 28 tys. Ostatni raz taka liczba zleceń była składana w połowie września ubiegłego roku. Tak jak i teraz wiązało się to z kolejnymi rekordami notowań indeksu.

Oczywiście najistotniejszym pytaniem nurtującym inwestorów jest to, czy obecne wzrosty kursów są początkiem kolejnej długoterminowej fali hossy, czy też ostatnim impulsem hossy trwającej od początku 1996 roku.

Wspomniany wcześniej znaczny wzrost liczby składanych zleceń zwykle kojarzony jest z wejściem do gry drobniejszych inwestorów, jednak towarzyszący temu obecnie gwałtowny wzrost obrotów, z jakim mieliśmy do czynienia w tygodniu poprzednim, zdaje się wskazywać na większe zaangażowanie dużych inwestorów. Średnie obroty na jednej sesji są obecnie porównywalne z niektórymi tygodniami z początku ubiegłego roku. Od tego czasu wzrosła, co prawda, kapitalizacja giełdy, ale jednocześnie pojawiły się inne możliwości inwestycji na rynku wtórnym papierów wartościowych (notowania ciągłe oraz...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 970

Spis treści
Zamów abonament