Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Trzeba mieć fantazję

18 stycznia 1997 | Sport | KR

Ktoś, kto w pokerze nigdy nie blefuje, nie może wygrać, bo nie wprowadza do gry elementu niepewności. Podobnie jest w brydżu. Aby przeciwnicy tak bardzo nie wierzyli we wszystko, co mówimy i robimy, co jakiś czas trzeba zrobić coś zwariowanego.

Trzeba mieć fantazję

Hasło "Martens Krzysztof" w wydanej niedawno "Encyklopedii brydża" zajmuje pół kartki. Pana nazwisko powtarza się również na kilkunastu innych stronach, m. in. jako współtwórcy systemu licytacyjnego, autora publikacji brydżowych, także haseł wtejże encyklopedii. Który z licznych wymienionych tam brydżowych tytułów ceni pan sobie najbardziej?

Nic nie sprawiło mi takiej satysfakcji jak. .. utrzymanie się w II lidze przed 20 laty, gdy grałem w drużynie z Rzeszowa. Takie emocje, jak te związane z ogromną radością utrzymania się drużyny przyjaciół w lidze, później już tak naprawdę nigdy się nie powtórzyły. Nawet w okresie gdy trzykrotnie zdobywałem mistrzostwo Europy, złoty medal olimpijski, medale na mistrzostwach świata.

Posiada pan prestiżowy tytuł World Grand Master, a w 1992 roku zajmował 10. miejsce na liście rankingowej najlepszych brydżystów świata.

Tytuł World Grand Master jest przyznawany za całokształt osiągnięć. Otrzymuje się go na podobnej zasadzie jak tytuł arcymistrza w szachach, tzn....

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 970

Spis treści
Zamów abonament