Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Drukarki jak komputery

18 stycznia 1997 | Prawo | AG

VAT w teorii i praktyce

Drukarki jak komputery

Rozmowa z Adamem Pankowskim i Bogusławem Niemcem, doradcami finansowymi

Nasza ostatnia rozmowa o amortyzacji kas i drukarek fiskalnych wywołała duże zainteresowanie czytelników, szczególnie jeżeli chodzi o traktowanie drukarek jako elementów peryferyjnych do komputera bądź samodzielnych maszyn piszących.

Problem rzeczywiście istnieje, tym bardziej że interpretacje organów skarbowych są coraz bardziej rozbieżne. Już po naszej poprzedniej rozmowie otrzymaliśmy np. inną niż te, które poprzednio powoływaliśmy. Mówiliśmy, że organa podatkowe wielokrotnie traktowały drukarkę fiskalną jako maszynę biurową i w związku z tym stosowana wobec nich stawka amortyzacyjna wynosiła od 12, 5 proc. do 14 proc. , chociaż -- naszym zdaniem -- w niektórych sytuacjach można było uznać inaczej. I tu właśnie okazało się, że do naszego zdania przychylają się także niektóre organa podatkowe. Jedna z izb skarbowych...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 970

Spis treści
Zamów abonament