Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Życie jest bardzo krótkie

18 stycznia 1997 | Plus Minus | RB

Jerzy Grotowski, jeden z najwybitniejszych twórców teatru XX wieku, po kilkunastoletniej nieobecności w Polsce zaprezentuje we Wrocławiu w drugiej połowie lutego prace, które od ponad dziesięciu lat prowadzi we włoskiej Pontederze.

Życie jest bardzo krótkie

Rafał Bubnicki

Od 23 grudnia do 13 stycznia przebywał we Wrocławiu (a wcześniej od 20 grudnia w Warszawie) Jerzy Grotowski przygotowując planowaną na drugą połowę lutego prezentację prac prowadzonego przez siebie w Pontederze koło Florencji Workcenter of Jerzy Grotowski and Thomas Richards. Obecny pobyt we Wrocławiu był drugą wizytą Grotowskiego w Polsce od czasu wyjazdu za granicę w 1982 roku -- w kwietniu 1991 Jerzy Grotowski przyjechał na uroczystość wręczenia doktoratu h. c. Uniwersytetu Wrocławskiego. Wieczorem 10 stycznia Jerzy Grotowski spotkał się z dziennikarzami. W czasie ponadwugodzinnej rozmowy odpowiadał na pytania dotyczące jego prac w Pontederze, twórczości teatralnej i biografii. Grotowski nie zgodził się na rejestrowanie spotkania na taśmie filmowej i magnetofonowej.

Nikt nie ma absolutnej racji

Jerzy Grotowski rozpoczął spotkanie od odpowiedzi na pytanie: "Czy jest postać lub nurt teatralny na świecie, który byłby pan skłonny zaakceptować? " Podkreślił, że mimo wielu jego wypowiedzi negujących takie stawianie problemu, stale...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 970

Spis treści
Zamów abonament