Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Duży wybór strategii i rynków

21 maja 2015 | Moje pieniądze
Wybór rynku, na którym inwestuje fundusz, może mieć wielki wpływ na wyniki,  zwłaszcza te osiągane w krótkim okresie
źródło: Rzeczpospolita
Wybór rynku, na którym inwestuje fundusz, może mieć wielki wpływ na wyniki, zwłaszcza te osiągane w krótkim okresie

Dzięki funduszom oferowanym przez globalne firmy inwestorzy mogą lokować kapitał w Azji, Afryce czy Ameryce Południowej.

kinga żelazek

Na naszym rynku dostępne są fundusze inwestycyjne takich gigantów jak m.in.: BlackRock, Schroders, Fidelity, Franklin Templeton czy Allianz. Oferują je banki, domy maklerskie, firmy doradcze, ubezpieczyciele oraz krajowe TFI (tzw. fundusze funduszy). Oferta naszych TFI koncentruje się przede wszystkim na polskim rynku oraz regionie Europy Środkowo-Wschodniej i Turcji. Natomiast zagraniczne firmy proponują prawie nieograniczone możliwości inwestowania na całym świecie.

– Dzięki szerokiej palecie dostępnych funduszy inwestorzy mają duży wybór. Dotyczy on nie tylko klas aktywów, ale również stylów inwestycyjnych. Można inwestować w różne sektory gospodarki, na rynkach w różnych regionach geograficznych. Ilość kategorii funduszy oferowanych przez zagraniczne firmy zarządzające jest znacznie większa niż oferowanych przez polskie odpowiedniki – zauważa Grzegorz Pułkotycki, zastępca dyrektora departamentu doradztwa inwestycyjnego w DM BZ WBK.

Dlatego doświadczony inwestor, który wie, jaka strategia najbardziej mu odpowiada, ma w czym wybierać.

Dobre, bo zrozumiałe

Osoba mniej biegła w inwestowaniu powinna skorzystać z porady doradcy inwestycyjnego lub wybrać takie fundusze zagraniczne, które lokują środki na najbardziej znanych rynkach, takich jak amerykański czy europejski. Na przykład wybranie funduszu,...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10146

Wydanie: 10146

Spis treści

Publicystyka, Opinie

Zamów abonament