Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Francuz chce podbić USA

21 maja 2015 | Ekonomia
źródło: AFP

Patrick Drahi | Właściciel spółki Altice dorobił się gigantycznego majątku wycenianego na ponad 
25 mld dol. Teraz szykuje się do dwóch dużych przejęć na amerykańskim rynku sieci kablowych.

piotr mazurkiewicz

Francja dorobiła się łatki gospodarki skostniałej, z ogromnym udziałem Skarbu Państwa i potężnymi związkami zawodowymi. Dlatego z pewnym zaskoczeniem przyjęto aż tak zmasowaną ekspansję na amerykańskim rynku francuskiej spółki telekomunikacyjnej Altice. Nie dość, że stara się o zakup sieci kablowej Suddenlink, co będzie kosztować ok. 9,1 mld dol., to jeszcze ma apetyt na znacznie większy kąsek.

Cel na Time Warner

Jak podała Agencja Reutera, powołując się na nieoficjalne źródła, Altice chce też kupić operatora telewizji kablowej od potentata Time Warner. Żadna ze stron nie chciała komentować sprawy. Niedawno ofertę odkupienia tego samego biznesu proponował Time Warner konkurencyjny Comcast za niemal 45 mld dol. Z transakcji się jednak wycofał z powodu obaw o uzyskanie pozytywnej decyzji urzędu antymonopolowego.

Za ogromnym sukcesem Altice, zarejestrowanej w Luksemburgu i wycenianej przez rynek na 28,7 mld euro, stoi Patrick Drahi. Choć ma dopiero 52 lata, to już dorobił się ogromnych pieniędzy – magazyn...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10146

Wydanie: 10146

Spis treści

Publicystyka, Opinie

Zamów abonament