Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Nasze kurczaki nie chcą oddać pozycji lidera UE

21 maja 2015 | Ekonomia
Europa lubi nasz Drób
źródło: Rzeczpospolita
Europa lubi nasz Drób

Przemysł spożywczy | W ubiegłym roku Polska została największym producentem drobiu w Unii. W tym branża ma szansę ustanowić kolejny rekord.

Beata Drewnowska

Początek 2015 r. pokazał, że polski drób nie zamierza zwalniać tempa. W pierwszym kwartale produkcja mięsa drobiowego w średnich i dużych zakładach była o 10 proc. wyższa niż przed rokiem – podaje Instytut Ekonomiki Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej (IERiGŻ).

Branża drobiarska jest więc na dobrej drodze, aby pobić ubiegłoroczny rekord produkcji. W 2014 r. po raz pierwszy w historii przekroczyła ona 2 mln ton. Dzięki temu Polska awansowała na pierwsze miejsce w Unii Europejskiej. Jeszcze w 2013 r. wyprzedzały nas Francja i Wielka Brytania.

UE najważniejsza, ale...

Pozycji lidera nie powinniśmy stracić, nawet jeżeli w całym roku tempo wzrostu produkcji będzie nieco wolniejsze niż w 2014 r. i sięgnie, jak szacuje Bank BGŻ, 7–8 proc.

Jadwiga...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10146

Wydanie: 10146

Spis treści

Publicystyka, Opinie

Zamów abonament