Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Przedsiębiorca może skorzystać z pomocy regionalnej lub pomocy de minimis

16 marca 2016 | Dobra Firma | Michał Kołutniak

Od 29 marca do 29 kwietnia przedsiębiorcy z sektora MSP będą się mogli ubiegać o dofinansowanie na działania związane z wprowadzaniem nowych produktów lub usług, a także unowocześnieniem wyposażenia związanego z prowadzoną działalnością.

Przed szansą pozyskania bezzwrotnych dotacji staną w najbliższym czasie świętokrzyskie firmy, ale tylko te zaliczane do sektora mikro-, małych i średnich przedsiębiorstw. Zarząd województwa ogłosił dla nich konkurs. Pozyskane środki będzie można wykorzystać m.in. na wdrożenie nowoczesnych technologii lub wyników prac badawczo-rozwojowych. Do pozyskania jest 80 mln zł. Środki te pochodzą z działania 2.5 „Wsparcie inwestycyjne sektora MSP".

Zakupy i szkolenia

W ramach tej części programu województwa świętokrzyskiego przewiduje się wsparcie dla następujących rodzajów projektów:

- inwestycji związanych z rozwojem przedsiębiorstwa, przez które rozumie się wprowadzenie nowych produktów i/lub usług, a także unowocześnienie wyposażenia związanego z działalnością gospodarczą,

- dokonywanie zasadniczych zmian procesu produkcyjnego lub zmian w sposobie świadczenia usług za pośrednictwem zakupu zaawansowanych nowych technologii lub w wyniku wdrożenia wyników prac B+R.

W ramach uzupełnienia wsparcia na powyższe przedsięwzięcia istnieje możliwość uzyskania...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10396

Wydanie: 10396

Spis treści
Zamów abonament