Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Okna z Polski podbijają świat

16 marca 2016 | Ekonomia
Rośnie eksport polskich firm
źródło: Rzeczpospolita
Rośnie eksport polskich firm

Krajowi producenci notują rekordowe wyniki. To efekt 
uznania zagranicznych odbiorców, którzy kupują coraz więcej naszych wyrobów.

Tomasz Furman

Drutex, największy producent okien pionowych w Europie, zakończył ubiegły rok rekordowymi przychodami przekraczającymi 620 mln zł, co oznacza wzrost o 19 proc.

Dobre wynik wypracowano przede wszystkim dzięki produkcji nowoczesnych systemów okienno-drzwiowych z PVC (polichlorek winylu), które stanowią około 90 proc. całkowitej sprzedaży. Pomogło też wdrożenie nowych technologii, rozbudowa oferty produktowej i wzrost mocy wytwórczych. Było to możliwe dzięki budowie hali produkcyjnej o powierzchni 30 tys. mkw., którą wyposażono w nowoczesne maszyny m.in. do produkcji szyb zespolonych.

Eksport będzie rósł

W Druteksie zdecydowanie szybciej niż sprzedaż krajowa rośnie eksport (w ubiegłym roku wzrósł o 26 proc.). W rezultacie stanowi już 70 proc. sprzedaży ogółem.

– W następnych latach nasz eksport nadal będzie rósł. Oczywiście w Niemczech czy innych krajach, gdzie mocno zwiększamy sprzedaż, konkurencja nie śpi i również walczy o udziały w rynku, ale nie sądzę, aby jej działania w najbliższym czasie ograniczyły naszą ekspansję – mówi Leszek Gierszewski, prezes Druteksu.

Dodaje, że spółka prowadzi produkcję w oparciu o najlepsze na świecie technologie, półprodukty i maszyny, które najczęściej pochodzą... z Niemiec. W efekcie nawet czarny PR, który czasami się...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10396

Wydanie: 10396

Spis treści
Zamów abonament