Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Fińskie media protestują przeciw nieprawdzie portali

16 marca 2016 | Rzecz o prawie | Anna Nowacka-Isaksson
źródło: materiały prasowe

Dwudziestu dwóch przedstawicieli fińskich dzienników i spółki public service YLE wystąpiło przeciwko portalom, które własne opinie, supozycje i teorie publikują jako wiadomości.

„My, redaktorzy naczelni, którzy przestrzegamy zasad etycznego dziennikarstwa, nie zamierzamy popierać mediów kłamców poprzez milczenie czy podążanie za tłumem. Zobowiązujemy się do relewantnego dziennikarstwa opartego na faktach"– napisali w apelu. I dodali, że jeżeli ktoś świadomie będzie fałszować lub zaciemniać fakty, to zareagują na to na swoim forum.

Autorzy wystąpienia, pod którym podpisał się m.in największy dziennik w kraju „Helsingin Sanomat", a także „Aamulehti" , „Turunlehti" i „Hufvudstadsbladet", wzięli też udział w panelach w radiu i telewizji, podkreślając, że atmosfera dyskusji ostatnimi laty drastycznie się w Finlandii zmieniła. Stało się to pod wpływem alternatywnych mediów w sieci, które sieją propagandę i naginają rzeczywistość do swoich celów. Ich zdaniem rozprzestrzenianie konfabulacji zatruwa debatę w kraju.

„Znieważanie, poniżanie, oczernianie i kłamstwa stały się...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10396

Wydanie: 10396

Spis treści
Zamów abonament