Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Naprawa samochodów w kraju może być eksportem usług

16 marca 2016 | Ekspert księgowego | Marcin Szymankiewicz
Marcin 
Szymankiewicz, doradca podatkowy
źródło: materiały prasowe
Marcin 
Szymankiewicz, doradca podatkowy

Firma, która wykonuje usługi w zakresie obsługi technicznej aut, przyczep i naczep w Polsce, ale na zlecenie podatnika spoza Unii Europejskiej, nie musi rozliczać VAT od tych czynności.

Spółka zamierza podjąć współpracę ze spółką mającą siedzibę poza terytorium Unii Europejskiej w zakresie napraw i obsługi technicznej samochodów, przyczep i naczep samochodowych. W ramach tej współpracy spółka przyjmowałby do naprawy/obsługi technicznej pojazd na podstawie pisemnego lub telefonicznego zlecenia. Zakres naprawy/obsługi byłby każdorazowo przez strony uzgadniany. Przy wykonaniu zleceń spółka wykorzystywałaby własne środki, części zamienne, materiały i narzędzia. Usługi te będą faktycznie wykonywane na terytorium Polski. Czy usługa polegająca na naprawach i obsłudze technicznej samochodów, przyczep i naczep samochodowych na rzecz podatnika nieposiadającego siedziby (ani stałego miejsca prowadzenia działalności gospodarczej) na terenie Unii Europejskiej, z wykorzystaniem własnych materiałów, narzędzi, części zamiennych i innych środków, będzie opodatkowana w Polsce podatkiem od towarów i usług? – pyta czytelnik.

W przypadku firm usługowych dla prawidłowego rozliczenia podatku od towarów i usług istotne jest ustalenie miejsca ich...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10396

Wydanie: 10396

Spis treści
Zamów abonament