Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Prewencyjne czynności przedsiębiorcy są pożądane

05 sierpnia 2016 | Prawo w biznesie | Paweł Sikora

Przedsiębiorca powinien chronić swój interes przed oszustami, którzy obciążając go odpowiedzialnością cywilną powodują, że musi on w przyszłości płacić większą składkę ubezpieczeniową. Jak to robić?

Można to zrobić przede wszystkim dbając o dowody związane ze zdarzeniem, np. drogowym. Użytkowników youtube warto namówić do obejrzenia filmów dotyczących tzw. „insurance scammer", tj. osób umyślnie prowokujących zdarzenia drogowe przez rzucanie się pod jadące samochody. Wniosek jaki wypływa z oglądania tych makabrycznych filmików jest jeden: kamera w pojeździe jest dziś rzeczą niezbędną. Bez niej przedsiębiorca albo jego pracownik nie udowodni winy rzeczywistego sprawcy. Dotyczy to zwłaszcza pojazdów firmowych.

Przedsiębiorca powierzając pojazd pracownikowi życzy sobie jego zwrotu w stanie nienaruszonym. W przypadku zaś uszkodzenia obciąża szkodami zatrudnionego.

W przypadku pojazdów większych jak np. autobusy czy tiry wskazane jest zamontowanie nawet kilku kamer.

Ważne są kamery

Doświadczenia jakie płyną z ich użytkowania są jednoznacznie pozytywne. W licznych przypadkach dowód z nagrania pozwala określić winę sprawcy wypadku, zidentyfikować uciekających z miejsca zdarzenia,...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10515

Wydanie: 10515

Spis treści
Zamów abonament