Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Precyzyjne zarządzanie instrumentami finansowymi

05 sierpnia 2016 | Prawo w biznesie

Fundusz to ciekawy pośrednik w biznesie inwestycyji zamkniętych, który staje się coraz powszechniejszy, czy to się opłaca? – pyta czytelnik.

Poszukiwanie bezpiecznych i pewnych rozwiązań biznesowych jest koniecznością i priorytetem. Widoczny jest bowiem trend wskazujący, że wysoka cena wykorzystania danego instrumentu (która w przypadku Funduszu Inwestycyjnego Zamkniętego sięga od kilkudziesięciu do kilkuset tysięcy złotych rocznie) przestaje być blokadą przy wdrażaniu wyspecjalizowanych rozwiązań. Wynika to z tego, że fundusze oferują uczestnikom kilka niezwykle istotnych z punktu widzenia biznesowego i prywatnego elementów, m.in. skutecznie zabezpieczają majątek przed wierzycielami, pozwalają na odroczenie (a przy zastosowaniu odpowiedniej struktury – eliminację) zapłaty podatku dochodowego, anonimizują beneficjentów. Nierzadko FIZ-y pełnią także funkcje holdingowe oraz sukcesyjne – przy ich pomocy...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10515

Wydanie: 10515

Spis treści
Zamów abonament