Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Perły nad lubuskimi jeziorami

05 sierpnia 2016 | Życie Ziemi Lubuskiej
W nieodległej przyszłości domek na działce przy jeziorze może się stać prawdziwą okazją
źródło: 123RF
W nieodległej przyszłości domek na działce przy jeziorze może się stać prawdziwą okazją

Oferta terenów rekreacyjnych nad najbardziej atrakcyjnymi jeziorami się kurczy.

aneta gawronska

– Najlepszy czas na inwestycje na lubuskim rynku nieruchomości rekreacyjnych był kilkanaście lat temu – ocenia Zbigniew Barański, rzeczoznawca i pośrednik z zielonogórskiego biura Terra Nieruchomości. – Wtedy to na terenie Pojezierza Lubuskiego zmieniały właścicieli dziesiątki ośrodków wczasowych należących wcześniej do przedsiębiorstw państwowych. Ceny, jakie płacono wówczas za topowe lokalizacje przy linii brzegowej najatrakcyjniejszych jezior, jak Niesłysz czy Trześniowskie, wtedy stosunkowo niskie, z dzisiejszej perspektywy to grosze.

Na weekend, na wakacje

Jak mówi Zbigniew Barański, dziś do obrotu trafiają jeszcze pojedyncze domki z rozparcelowanych ośrodków. – Zdarzają się też prawdziwe perły w postaci możliwości odkupienia całego terenu dawnego ośrodka wczasowego - mówi ekspert agencji Terra Nieruchomości.

W ofercie tego zielonogórskiego biura jest ośrodek Zacisze w Łagowie nad Jeziorem Trześniowskim. – Za nieco ponad 10 ha gruntu przy samej linii brzegowej jednego z najczystszych jezior Pojezierza Lubuskiego, na dodatek stanowiącego pełną własność, sprzedający oczekuje nieco ponad 33 zł za metr – podaje Barański. Dodaje, że na oferty...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10515

Wydanie: 10515

Spis treści
Zamów abonament