Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Jak lokować aktywa spółki

05 sierpnia 2016 | Prawo w biznesie | Tomasz Bedla
Tomasz Bedla, członek zarządu, dyrektor Departamentu FIZ Copernicus Capital TFI S.A.
źródło: materiały prasowe
Tomasz Bedla, członek zarządu, dyrektor Departamentu FIZ Copernicus Capital TFI S.A.

Dedykowany fundusz inwestycyjny zamknięty to możliwość stworzenia platformy inwestycyjnej, w której są gromadzone i zarządzane aktywa. To rozwiązanie pozwala w jednym miejscu bezpiecznie je przechowywać i inwestować.

Nie bez znaczenia pozostaje zwolnienie funduszy z podatku dochodowego. Omawiane struktury często bywają stosowane w planowaniu podatkowym oraz planowaniu sukcesji. Dedykowany fundusz inwestycyjny zamknięty to rozwiązanie, w którym inwestor zachowując kontrolę nad aktywami i polityką inwestycyjną funduszu, otrzymuje korzyści związane z ustawowym zwolnieniem funduszu z podatku dochodowego CIT. Fundusz ma możliwość inwestowania w szerokie spektrum aktywów, w tym przede wszystkim w instrumenty finansowe. Spółki portfelowe funduszu nie mają również problemu z tzw. cenami transferowymi przy wzajemnych rozliczeniach. Istotnym dla niektórych klientów elementem jest bieżąca wycena aktywów funduszu i samego funduszu, dająca obraz powodzenia inwestycji funduszu oraz pośrednio kondycji spółek portfelowych. Często omijany, a jakże istotny dla wielu inwestorów jest fakt możliwości pozyskiwania zewnętrznego finansowania poprzez dystrybucję certyfikatów inwestycyjnych funduszu. Zauważalne jest również odkrywanie rzadko występujących dotychczas funduszy inwestujących bezpośrednio w nieruchomości oraz większe zainteresowanie funduszami sekurytyzacyjnymi, które również pociągają za sobą kolejne korzyści. Nie bez znaczenia pozostaje sama instytucja TFI, podmiotu nadzorowanego, z kontrolą zapewnianą przez bank depozytariusza, audytorów.

...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10515

Wydanie: 10515

Spis treści
Zamów abonament