Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Posypią się mandaty za handlowanie w święto

05 sierpnia 2016 | Prawo | Mateusz Rzemek

Państwowa Inspekcja Pracy planuje na 15 sierpnia wzmożone kontrole w placówkach handlowych. Łamiącym prawo grożą grzywny do 30 tys. zł.

– Główny inspektor pracy podjął decyzję o przeprowadzeniu 15 sierpnia nasilonych kontroli, czy w handlu przestrzegany jest zakaz pracy w święto. To pierwsza taka kontrola od ośmiu lat, która ma odbyć się dokładnie w dniu święta – tłumaczy Zbigniew Ryfka, zastępca głównego inspektora pracy. – Zapowiadamy kontrole, aby zadziałać prewencyjnie i przestrzec przedsiębiorców przed konsekwencjami łamania prawa. A grożą za to grzywny od 1 tys. zł do 30 tys zł.

W całej Polsce

O liczbie kontroli i oddelegowanych do pracy w święto inspektorów w 16 okręgach i 43 jednostkach terenowych PIP mają zadecydować ich szefowie. Główny inspektor pracy wymaga jednak, by każda jednostka terenowa PIP przeprowadziła minimum 15 kontroli. Będzie ich...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10515

Wydanie: 10515

Spis treści
Zamów abonament