Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Inwestycje dla zdrowia mieszkańców

05 sierpnia 2016 | Życie Ziemi Lubuskiej

Budowa Centrum Zdrowia Matki i Dziecka w Zielonej Górze oraz ośrodka radioterapii w Gorzowie Wielkopolskim to najważniejsze inwestycje zdrowotne w lubuskim.

Oba projekty znalazły się w planie inwestycji priorytetowych w ochronie zdrowia przyjętym ostatnio przez samorząd. Innym ważnym zadaniem jest rozbudowa ośrodka radioterapii w Zielonej Górze. Samorządowi zależy bowiem na szybkim diagnozowaniu nowotworów, a potem ich leczeniu, by zmniejszyć umieralność na te choroby wśród mieszkańców.

- W styczniu ministerstwo zdrowia opublikowało "Mapę potrzeb zdrowotnych w zakresie chorób onkologicznych", gdzie potwierdzono naszą diagnozę w zakresie konieczności budowy zakładu radioterapii w Gorzowie – mówi Elżbieta Anna Polak, marszałek województwa lubuskiego. Dodaje, że to centrum to ważna informacja dla mieszkańców zważywszy, że w lubuskim umieralność na nowotwory wciąż plasuje się...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10515

Wydanie: 10515

Spis treści
Zamów abonament