Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Strategia dobrowolnych pożegnań w kopalniach

05 sierpnia 2016 | Ekonomia
Mniej węgla na zwałach
źródło: Rzeczpospolita
Mniej węgla na zwałach

Resort energii liczy na dalszy spadek zatrudnienia w sektorze. Brak jednak woli politycznej do poważnej restrukturyzacji branży.

Aneta Wieczerzak-Krusińska

– Jeśli zatrudnienie w górnictwie zmniejszy się do 70–75 tys. osób, to sektor wyjdzie na zero. Na lekkim plusie będzie przy 50 tys. osób pracujących w kopalniach – mówi „Rzeczpospolitej" osoba zbliżona do kręgów rządowych.

Z naszych informacji wynika, że takimi szacunkami dysponuje Ministerstwo Energii. I choć w oficjalnych wypowiedziach w ostatnich dniach przedstawiciele resortu mówią o tym, że nie jest planowane ani zamykanie kopalń, ani zwolnienia w branży, sektor jest w trakcie restrukturyzacji.

Więcej odejść

– Redukcja zatrudnienia ma następować w wyniku dobrowolnych odejść. Górnicy, którzy zostaną, będą przesuwani do pracy tam, gdzie to ma sens. A nieopłacalne części kopalń będą przekazywane do SRK – tłumaczy nasze źródło. – Rząd liczy, że...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10515

Wydanie: 10515

Spis treści
Zamów abonament