Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Trybunał postawił kropkę nad i

27 czerwca 2017 | Rzecz o prawie | Agata Łukaszewicz

Agata Łukaszewicz Sądy są dla obywateli, a nie polityków. I choć ostatnio coraz częściej słychać o wymiarze sprawiedliwości w kontekście politycznym, to niech zasada, że do sądu idzie się po sprawiedliwość, nigdy nie straci na aktualności. Zadbać o to muszą i sędziowie i politycy.

W miniony wtorek, 20 czerwca w samo południe, ważyły się losy reformy Krajowej Rady Sądownictwa i wymiaru sprawiedliwości. Trybunał Konstytucyjny miał bowiem rozstrzygnąć spór pomiędzy sędziami a ministrem sprawiedliwości. Pierwsi od wielu miesięcy protestują przeciwko reformie autorstwa Zbigniewa Ziobry; minister za wszelką cenę chce i Radę, i sądy zreformować po swojemu. Na ten wyrok czekali więc wszyscy – i przeciwnicy reformy, i jej zwolennicy. Już kilka dni przed terminem rozprawy spekulowano, co zrobi...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10785

Wydanie: 10785

Spis treści
Zamów abonament