Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

PGNiG planuje nowe inwestycje w energetyce

27 czerwca 2017 | Ekonomia
Grupa PGNiG coraz więcej zarabia na produkcji prądu i ciepła
źródło: Rzeczpospolita
Grupa PGNiG coraz więcej zarabia na produkcji prądu i ciepła

Surowce | Koncern chce przejmować dystrybutorów ciepła i elektrociepłownie. Planuje budowę nowych bloków zasilanych gazem, metanem i innymi paliwami.

Tomasz Furman

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo rozważa kolejne przejęcia w szeroko rozumianej branży energetycznej, jednym z czterech najważniejszych segmentów działalności prowadzonej przez grupę. W grę wchodzi zarówno zakup samych systemów dystrybucji ciepła, jak i powiązanych z wytwarzaniem energii.

W tym drugim przypadku szczególnie pożądane są elektrociepłownie kogeneracyjne (jednocześnie wytwarzające prąd i ciepło).

Energetyka gazowa

Koncern już od dłuższego czasu inwestuje w budowę obiektów energetycznych. – Dziś naszymi najważniejszymi inwestycjami w szeroko rozumianej elektroenergetyce i energetyce cieplnej są budowa bloku gazowo-parowego na Żeraniu, ukończenie bloku fluidalnego w Zofiówce w Jastrzębiu-Zdroju oraz zakończenie inwestycji w Stalowej Woli....

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10785

Wydanie: 10785

Spis treści
Zamów abonament