Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Polski sprzęt optyczny będzie bronił Ukrainy

27 czerwca 2017 | Ekonomia
Haubica Krab dzięki współpracy z ukraińskimi konstruktorami otrzyma korygowaną, precyzyjną amunicję.
źródło: materiały prasowe
Haubica Krab dzięki współpracy z ukraińskimi konstruktorami otrzyma korygowaną, precyzyjną amunicję.

W bojowych wozach piechoty i opancerzonych transporterach naszych sąsiadów znajdą się polskie urządzenia obserwacyjne i celownicze. Zbigniew Lentowicz

Najpierw partię sprzętu, który umożliwia prowadzenie walki w nocy, a potem także technologie będzie dostarczać ukraińskiej armii warszawskie Przemysłowe Centrum Optyki – firma z Polskiej Grupy Zbrojeniowej. Spółka PCO przez dwa lata testowała swoje celowniki i wojskową optykę na ukraińskich poligonach, aby uzyskać odpowiednie certyfikaty. – Teraz chcemy rozszerzyć biznes – w planach jest powstanie na Ukrainie autoryzowanego przez PGZ centrum modernizacyjnego wojskowej optoelektroniki – mówił w poniedziałek podczas podpisania umowy Paweł Glica, wiceprezes ds. handlowych PCO.

Z kontraktu, który zwiększy wartość bojową pancernych pojazdów, cieszył się Siergiej Sliusarenko, dyrektor generalny Ukrinmasz – spółki z państwowej grupy Ukroboronoprom.

Obecny na uroczystości wiceminister obrony narodowej ds. modernizacji armii Bartosz Kownacki podkreślał, że PGZ dostarczy Ukraińcom sprzęt zwiększający wartość operacyjną wozów bojowych i to w sytuacji, gdy polskie rozwiązania są natychmiast i bezpośrednio weryfikowane w...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10785

Wydanie: 10785

Spis treści
Zamów abonament