Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Andrzej Duda bawi się puszką Pandory

27 czerwca 2017 | Druga strona | Bogusław Chrabota

Prezydent Andrzej Duda nie rzuca słów na wiatr i powoli zaczyna realizować swój pomysł przygotowań do referendum na temat nowej konstytucji.

Jak napisała „Rzeczpospolita", projekt rozpocznie seria otwartych debat z zainteresowanymi środowiskami, po których dojdzie do sprecyzowania około dziesięciu pytań, które znajdą się w referendum. Wedle przecieków głowa państwa nie wyklucza, że część z nich będzie dotyczyła kwestii światopoglądowych.

Na pierwszy ogień pójdzie NSZZ Solidarność. Z przedstawicielami związku prezydent spotka się już 25 sierpnia. Potem będą kolejne zainteresowane środowiska, a cały proces konsultacji ma trwać około pół roku. Nie wiemy, z jaką intensywnością prezydent ma debatować z partnerami społecznymi, ale wybór pierwszego interlokutora nie pozostawia wątpliwości co do charakteru tych konsultacji. Związkowcy na pewno rozpoczną od...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10785

Wydanie: 10785

Spis treści
Zamów abonament